Podporuje mojeID

NOVINKY

arr3Základní výbavička pro miminkoČekáte miminko a přemýšlíte, co všechno budete muset ještě koupit a kolik to bude stát?Ano, každá... arr3Hračky - nástroje dítěte Hračky—Nástroje dítěte -- Bettye M. Caldwell, Ph.D. Používání nástrojů... arr3Jak vybrat fusak do kočárku ?Jak vybrat fusak Přinášíme pár rad jak vybrat správný fusak :   Na našem trhu je spousta... arr3Co hledat na hračkách -Seznam  Děti milují být kreativní a používat svoji představivost. Hračky jim právě pro tohle poskytují... arr3Jak naučit na nočník ? Zde je návod'Mami, tati—vykakal jsem se do hrnce!' Toužíte po tom, abyste od svého dítěte slyšeli tato slova?...

ZBOŽÍ V AKCI

KONTAKTY

Kukulky.cz
Razice 50
41804, Hrobčice
tel: +420 724 690 127
kukulky.cz@email.cz

ANKETA

Jak jste se dozvěděli o našem e-shopu?

Zbozi.cz 39% Heureka.cz 26% Google.cz 18% Jiné 17%

Doprava zdarma
  při nákupu 
 nad 3000,- Kč
Co hledat na hračkách -Seznam

 

Děti milují být kreativní a používat svoji představivost. Hračky jim právě pro tohle poskytují příležitost a hrají významnou roli v obohacení jejich života. Dáváním dětem možnosti tvořit pomáháte rozvíjet jejich sebevědomí a pocit hrdosti z jejich vynalézavosti a úspěchů. Častokrát je to jednoduchá hračka, která poskytuje široký rozsah herního vyžití (a někdo je to krabice, ve které je hračka zabalená!).

Například hračka Fisher-Price® Rock-a-Stack® má tolik možností pro tvořivé využití stejně jako pro rozvojové poznávání. Vedle běžných dovedností, jako skládání a koordinace rukou a očí, podporuje i některé další znalosti, které se děti mohou naučit: barvy (určování), rozměry (větší, menší a největší, nejmenší), umístění (nahoře, dole, uprostřed, vedle, nad, pod, mezi), čísla (kolik, počítání) a řazení za sebou (co následuje). Navíc může být použita pro zábavné a představivé herní aktivity, jako například házení kroužků, jejich kutálení a honění - i jejich nošení jako náramek nebo balancování na hlavě! A poslední avšak významná vlastnost je, že poskytuje mnoho příležitostí k rozvíjení jazyka (učení slov, utváření vazeb a vyprávění o všem předešlém a mnohem více). Miliony dětí všude na světě si hraní s hračkou Rock-a-Stack užívají od roku 1960 a je to až dodneška oblíbená hračka…není divu proč!

Je samozřejmě důležité, aby hračky byly udržovány čisté a v dobrém stavu. Pokud zacházíte s věcmi dítěte s respektem, naučí se tento respekt sdílet budou vědět, že jejich vlastní věci jsou důležité. Také zdůrazňujte, že je dobré dát rozbité hračky pryč ze skříňky na hračky, dokud nebudou opravené. Doma vyráběné hračky je potřeba pečlivě sledovat, protože skýtají potenciální bezpečnostní rizika - nepodléhají přísné bezpečnostní kontrole jako průmyslově vyráběné hračky.

Uvádíme některá doporučení pro základní vybavení skříňky na hračky:

Hračky povzbuzující děti v napodobování skutečného života:
Je důležité mít hračky podněcující děti k používání jejich představivosti a rozvíjení jejich tvořivosti a společenských schopností. Herní sady s miniaturními figurkami, hračky do kuchyňky, čajové soupravy, zdravotní pomůcky, telefony - to všem dětem pomáhá učit se o světě okolo nich, protože to svět přibližuje jejich úrovni. Mít zajímavý šatník je podstatné ze stejného důvodu. Stále si vybavuji, jaká to byla zábava, když jsem si hrála obutá do maminčiných bot na vysokém podpatku a ozdobená jejími šperky, starými klobouky a peněženkami a maškarními kostýmy - dokonce jsem používala staré záclony obtočené okolo sebe jako plesové šaty!

Hračky inspirující k řešení problémů:
Hračky jako tvarové třídění, stavebnice a puzzle dětem pomáhají rozvíjet soustředění a schopnosti řešit problémy, které budou potřebovat, až půjdou do školy během dospělého života.

Hračky vyzývající k tvořivosti:
Děti zbožňují hrát si s barvičkami, pastelkami a papírem. Hra s plastelínou je skvělá pro cvičení dětské představivosti a pomáhá jejich manuální zručnosti. A vy můžete to dělat také. Stavění kostek je podstatné rovněž - děti si rády hrají s kostkami, podněcují kreativitu a také logické myšlení.

Míče:
Hra s míči všech velikostí pomáhá dětem zlepšit koordinaci. Míčové hry jsou rovněž důležité pro vzájemné společenské působení, pomáhají dětem naučit se vyhrávat a prohrávat a čekat, až na ně přijde řada.

Hudební hračky:
Děti milují společně zpívat, tancovat a pouštět si hudbu a tudíž odolný CD nebo kazetový přehrávač vhodný pro děti a množství hudby pro děti je vřele doporučeno. Písně spojené s činnostmi jsou zvláště důležité - zlepšují koordinaci, stimulují paměť a jsou rovněž společenské.

Knihy:
Děti by měly mít přístup k tolika knihám, kolik je jen možné. Když jenom předstírají, že čtou, stále si procvičují představivost a dovednosti předcházející čtení. Jak by měly být hračky a knihy vždy udržované v dobrém stavu, tak se děti učí jejich respektu.

Zde je seznam, který můžete využít při vyhledávání dobré hračky:

Dobrá hračka…
 • je bezpečná a odolná,
 • její používání je zábavné,
 • je pro dítě zajímavá,
 • podporuje tvořivost a představivost,
 • podněcuje zvědavost a nápaditost,
 • je nástrojem pro učení,
 • je vyzývavá, ale ne frustrující.
 • svádí k opakovanému užití
 • umožňuje dítěti projevovat se,
 • oslovuje potřeby rozvoje a nově nabývané schopnosti.

 


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ